Ministerstvo zdravotnictví napsalo na ČT a ta narychlo zrušila účast JUDr. Rajchla na Máte slovo! - incorrect.cz

Tento prostor slouží výhradně k pokládání věcných dotazů; pro diskuze použijte prostor k tomu určený níže.

Moderátor: Martin Mojmír

Pravidla fóra
Než cokoli napíšete, prosíme, prostudujte si zdejší stručnou (N)etiketu (přímý odkaz ZDE), na jejíž neznalost nebude brán při případném řešení problému zřetel. Děkujeme. Tým interForum.cz
Odpovědět
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Komentovaný článek: https://www.incorrect.cz/rajchl-zrusen- ... avotnictvi (rev. 10.12.2021, 16:22)
incorrect.cz píše:JUDr: Jindřich Rajchl, dlouhodobý odpůrce povinného očkování proti C-19 a garant hnutí Trikolóra, měl vystoupit v pořadu Máte slovo. Již dříve ho Peter Šebo varoval, že se tam Rajchl nedostane. Dramaturg Máte slovo Rajchla ujišťoval, že k žádné úpravě nedojde. To se ale změnilo po upozornění samotného ministerstva zdravotnictví, které řeklo, že své zástupce nepošle, bude-li ve studiu právě JUDr. Rajchl. A bylo rozhodnuto. Dramaturg Máte slovo Rajchlovi s lítostí oznámil, že nic nebude. Tohle je cenzura ze strany státu, tlak na nezávislost veřejnoprávního média a taky naprostá arogance moci!
----
Status na Facebooku Martina Mojmíra: https://www.facebook.com/mmartinb84/pos ... 4102420727
Status na Facebooku DuchDoby.CZ: https://www.facebook.com/duchdoby.cz/po ... 9471077953
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

V pořadu Máte slovo z 9.12.2021 uvedla v čase 54:34 moderátorka Michaela Jílková, že pan Rajchl byl pozván do publika a že se na něj prý těšila s dodatkem, že je jeho věc, že nepřišel. Pokusím se JUDr. Jindřicha Rajchla kontaktovat pro komentování této poznámky moderátorky.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Dnes jsem kontaktoval JUDr. Jindřicha Rajchla s následujícím textem.
Vážený pane doktore,

zaznamenal jsem diskuzi s Vámi v rámci pořadu a webu Františka Kubáska incorrect.cz o, mimo jiné, Vašem údajném odmítnutí / nedovolení účasti v pořadu Máte slovo s Michaelou Jílkovou dne 9.12.2021. Tato dne 9.12.2021 v pořadu Máte slovo v čase 54:34 také sdělila, že jste byl do pořadu pozván, že se na Vás těšila a že je Vaše věc, že jste nepřišel. O tomto se zmiňuji rovněž v diskuzním fóru neziskové iniciativy ETIQ.CZ, z.s. zde: viewtopic.php?f=189&t=591.

Rád bych Vás tímto požádal o reakci na toto sdělení Michaely Jílkové, resp. sdělení podrobností. Tuto reakci, pokud k ní budete svolný, prosím, uveďte nejlépe přímo do uvedeného vlákna diskuzního fóra, anebo alespoň v odpovědi na tento mail, načež Vaši reakci do fóra následně ocituji. Pořad samozřejmě vypadal tak, jak jsem očekával. S patřičnou arogancí televize a vědeckolékařských pseudoautorit nepřekvapivě se zesměšňováním "opozice", která, zdálo se mi, byla značně utlačována, což ovšem běžný divák nerozezná. Rád bych Vám dal pro eventuální obranu před tímto prostor, eventuálně, pokud jste tuto věc ještě nikde podrobněji nerozebíral, se o tom s Vámi pobavil v rámci pořadu naší neziskové iniciativy rovněž prostřednictvím některé streamovací služby.

Předem děkuji za Vaši jakoukoli odpověď.

--

S přáním zdraví a pozdravem

Martin Böhm - ICT servis, audiovizuální služby,
krizový management, poradenství sociologické
a v oblasti osobního rozvoje, mediální činnost
(+420) 774 888 774, martin.bohm@ictx.cz
www.ictx.cz | www.etiq.cz | www.martinbohm.cz

Komunikace prostřednictvím tohoto e-mailu
může být bez potvrzování transparentní.
Věřím, že obdržím odpověď, která se následně bude bez jakýchkoliv úprav vložena.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Kontakt JUDr. Jindřicha Rajchla není třeba, advokát se vyjadřuje na své FB zdi ZDE.

Diskuze s prof. Šebem: https://www.facebook.com/jindrich.rajch ... 9534033793
Článek na PL včetně nahrávky rozhovoru: Bomba. Host, kterého ČT „vyškrtla“, si to nahrál. Úplně vše. Nyní to jde ven
Záloha záznamu diskuze JUDr. Rajchla s prof. Šebem: ZDE a ZDE (můžete zajistit smazání, mám uloženo i lokálně)
Vyjádření Františka Kubáska k pořadu Máte slovo: ZDE, záloha ZDE a ZDE (můžete zajistit smazání, mám uloženo i lokálně)

Další status na FB Martina Mojmíra: https://www.facebook.com/mmartinb84/pos ... 1345623336
Další status na FB DuchDoby.CZ: https://www.facebook.com/duchdoby.cz/po ... 1574296076
Nově status i na Twitteru MM: https://twitter.com/mmartinb84/status/1 ... 4622674946
Naposledy upravil(a) Martin Mojmír dne 12.12.2021, 10:26, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Další statusy na FB a Twitteru.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Qestament
Řadový diskutér
Řadový diskutér
Uživatelský avatar

Příspěvek od Qestament »

A co jako? Vždyť je to jedno. Zkorumpovaná ČT si udělá svoje a ještě více ho zdehonestuje. Pravdu se dozví jen pár lidí na FB. V ČT z toho udělají manipulaci v 168 hodin😀😀😀 A vyřešeno. Dokud ti lidi nezačnou opravdu jednat, bude to tak pořád... Vlastně stále horší.
Zmrdobijec odhalující a poukazující na nekompetenci, neschopnost, pokrytectví, alibismus a stupiditu jednotlivců a lidské společnosti jako takové. ;)
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

JUDr. Rajchl objevuje kouzlo ztráty času nazývající se demonstrace, kde se toho hodně namluví, ale vzhledem k povaze akce nic nevyřeší. Demonstrace je vždy proti něčemu, nikdy ale ne za něco. S konvenčním způsobem myšlení se lidé opět jen vybouří, vyhoří a nestane se nic.

Připomenu, že aby se daly věci řešit, je nutné pochopit příčinu problému. Tou je současný socioekonomický systém jako celek, jenž byl staletí optimalizován tak, aby lidi dokonale zfanatizoval a dal jim jen mizivou možnost šanci se skutečně konstruktivně uvažovat. Na několik míst jsem umístil sem odkaz, zejména dal odkaz v mailu JUDr. Rajchlovi. Může to vypadat, že se opakuji, ovšem jelikož si to jinde nepřečte, dám odkazy na základní materiály také sem.

Nutná je změna socioekonomického systému. Toho nedosáhneme bojem proti současnému zastaralému, nýbrž zavedením nového. Delší dobu je znám koncept alternativy nazývající se Ekonomika založená na přírodních zákonech / zdrojích, zkráceně Zdrojová ekonomika. Tu prezentuje, mimo jiné, Hnutí Zeitgeist, viz www.zeitgeistmovement.cz nebo www.thezeitgeistmovement.com.

Základní dokumentární filmy Hnutí pojmenovávající problémy s nastíněním řešení nesou název Zeitgeist: Addendum a Zeitgeist: Moving Forward. Pokud bude zájem, jakože nejspíše nebude, po zhlédnutí mohu uvést zdroje na podrobnější studijní materiály. Za mě tady je to asi vše.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Qestament
Řadový diskutér
Řadový diskutér
Uživatelský avatar

Příspěvek od Qestament »

Vole kde žiješ, bude to stejně egoistický sebestředný hovado zahleděný so sebe jako každý jiný. Tady si možná prolítne text, ale nějaký hnutí? Změna systému? Woe vůbec. :D Na to nemá buňky, to nedá ani omylem.
Zmrdobijec odhalující a poukazující na nekompetenci, neschopnost, pokrytectví, alibismus a stupiditu jednotlivců a lidské společnosti jako takové. ;)
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Prošel jsem si JUDr. Rajchla Facebook za poslední měsíc. Obávám se, že se s tímtéž setkáváme za poslední dobu poměrně často, zkouší to každou chvíli někdo nový, je to stále totéž dokola - rychlý nástup a s nabitým pocitem falešné důležitosti ještě rychlejší sešup. Skutečně by bylo už potřeba začít uvažovat trošku konstruktivně. Nicméně musí si to pán aktivista stejně jako každý jiný vyzkoušet. Máš pravdu, je to stále stejná marnost. Mno, tak budeme panu doktorovi alespoň držet palečky, aby mu to došlo rychleji než ostatním, co už to mají za sebou.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Dnes dorazila odpověď od nikoli Jindřicha Rajchla, nýbrž Jiřího Rajchla, ačkoli v kontaktech u e-mailové adresy jsem viděl jméno Jindřich.
JUDr.Jiří Rajchl píše:Dobrý den,

především zdůrazňuji, že nejsem Jindřich Rajchl, ale Jiří Rajchl. Uvedenou problematikou se vůbec nezabývám. Na nějakém dezinformačním webu je údajně uvedeno nepravdivě moje jméno Jiří Rajchl, namísto údajného skutečného autora. Již jsme požádali o opravu, ale jak bývá u těchto webů obvyklé, zatím marně. Nemám zřízen ani žádný facebookový profil. Případně se proto obraťte na skutečného autora článku.

S pozdravem JUDr. Jiří Rajchl
Jiří Rajchl píše, že na nějakém dezinformačním webu je údajně uvedeno jeho jméno, ovšem přísahal bych, že jsem viděl jméno Jindřich Rajchl uvedené na některém z webů Seznamu. Toto se po mém opětovném vyhledání zdá být opraveno.

Na skutečného autora článku se nicméně po zjištění skutečností níže obracet již nebudu.
JUDr.Jindřich Rajchl píše:Dnes jsem dostal od jedné zdravotní sestry informaci, že se v mnoha centrech očkuje prošlými vakcínami a že jich jsou na skladě ještě tisíce.

Prostě jsou rozhodnutí napíchat to do lidí za každou cenu. Pokud už někdo půjde na vakcínu, tak mu alespoň dejte tip, ať si to raději zkontroluje.

EDIT: Ano, vím, že EMA prodloužila formálně expiraci o 3 měsíce, ale to je pro mě zcela neakceptovatelný krok. Co kdyby třeba Státní zemědělská a potravinářská inspekce prodloužila trvanlivost jogurtu o 3 měsíce? Taky byste si ho dali? Realita je taková, že to jen a pouze potvrzuje, že EMA jde výrobcům vakcín naprosto na ruku. Nestačili to do lidí napíchat do listopadu, tak jim prostě dali další 3 měsíce, aby to nemuseli vylít do kanálu. Za mě je tohle naprosto mimo.
Zdroj: https://www.facebook.com/jindrich.rajch ... 6128358647


Jindřich Rajchl se zdiskreditoval dříve, než jsem očekával. Uvedeme si několik důvodů:

# Rajchl se odvolává na tvrzení nějaké zdravotní sestry, jejíž identifikaci nevyslovuje.
# Rozhodnutí napíchat do lidí vakcíny za každou cenu jsou; je však velmi nepravděpodobné, že by tomu tak bylo z tohoto důvodu. Naopak kdyby byly prošlé vakcíny v této souvislosti opravdu problém, vylity a dokoupeny náhradní by naopak spíše byly ať už jen z důvodu možnosti dalšího nákupu.
# Srovnávání expirací vakcín s jogurty je vzhledem k rozdílnosti povahy produktů zavádějící.
# Tvrzení o potvrzení EMA na základě výše uvedeného, že jde výrobcům na ruku, zní velmi zaujatě.

Vzhledem k uvedenému ruším svůj zájem do věci jakkoli aktivněji vstupovat. Na takové úrovni s dotyčným jednat nebudu.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

„Nadějný” advokát JUDr. Jindřich Rajchl, který se proslavil před několika dny v kauze Máte slovo z 9.12.2021, to má, zdá se, za sebou. Zdiskreditoval se. Více v tématu ve fóru 👉 viewtopic.php?t=591 👈.
----
Status na Facebooku Martina Mojmíra: https://www.facebook.com/mmartinb84/pos ... 5432219594
Status na Facebooku DuchDoby.CZ: https://www.facebook.com/duchdoby.cz/po ... 2687555298
Status na Facebooku NWOO: https://www.facebook.com/groups/3449171 ... 500785404/
Status na Facebooku Skuteční vlastenci: https://www.facebook.com/groups/1657064 ... 045252786/
Status na Facebooku Arfa.cz: https://www.facebook.com/groups/7237272 ... 324669787/
Status na Facebooku S politiky netančíme: https://www.facebook.com/groups/2129476 ... 418957250/
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Martin Motl píše:Pořád jenom kecy a kecy.

Myslím, že JUDR. Rajchl se vůbec nezdiskreditoval a už vůbec ne tím, že přirovnal vakcínu k jogurtu a nebo je snad v dnešní době logické, že nikdo nechce jmenovat své zdroje ze zdravotnictví. Nevidím na tom nic špatného. Pořád tu zůstává fakt, že ČT zrušilo jeho vystoupení na žádost Ministerstva zdravotnictví. To že se teď z toho ČT bude snažit vybruslit a házet špínu na všechny okolo, tak s tím snad všichni už počítají a nemůže tomu nikdo věřit. ČT je zkorumpovaná a to je všem jasné. JUDr. Rajchl by je určitě umlátil argumentama a pravdou, kterou všichni, kromě politiků a pár zaprodanců, vidí.
Zdroj: https://www.facebook.com/groups/7237272 ... 8698000183 (rev. 13.12.2021, 13:37)
----
Antipolitik se vždy zdiskredituje. Jednak populismem a jednak tím, že často z faktů vybočí do názorů, do nesrovnatelného, nepřirovnatelného a témat, kterým zkrátka nerozumí, viz srovnávání zcela odlišných produktů (vakcína vs. jogurt). Nejmenování zdrojů se zase rovná tvrzení „jedna paní povídala”. Takový zdroj je prostě nepoužitelný. Argumenty se dají prokládat výhradně fakty, nikoli názory. Mít názor znamená nemít o dané věci dostatek informací.

Fakt, že Česká televize zrušila jeho vystoupení, nikdo nezpochybňuje. Vždyť jsem to přeci napsal. Akorát zatím nevidím za prokázané, že tomu bylo na popud ministerstva zdravotnictví. Česká televize je svým dezinformačním potenciálem známá. A že je zkorumpovaná? O tom také žádná. Nejsem si však jist, zda by ji JUDr. Rajchl umlátil všemi argumenty. Obávám se, že by často používal právě místo argumentů názory a zavádějící tvrzení. A právě to je problém většiny lidí, kteří často vlivem svého přílišného egocentrismu vybočují z konstruktivní roviny. To je problém i JUDr. Rajchla. Bohužel.

Velmi rád bych se mýlil, jsem samozřejmě otevřen, ovšem pouze konstruktivní, diskuzi. Pokud na tom někomu bude záležet a JUDr. Jindřicha Rajchla do fóra nasměruje, rád se s ním o tom věcně pobavím. Ovšem skutečně z anticenzorských důvodů pouze zde.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
MilanVrba
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od MilanVrba »

Pán působí jako slušný egoista. Vůbec mu nejde o lidi, jde mu akorát o sebe a své zviditelnění. Funguje to.
Qestament
Řadový diskutér
Řadový diskutér
Uživatelský avatar

Příspěvek od Qestament »

Dal jsem mu do vlákna sem odkaz. :mrgreen:
Zmrdobijec odhalující a poukazující na nekompetenci, neschopnost, pokrytectví, alibismus a stupiditu jednotlivců a lidské společnosti jako takové. ;)
Odpovědět

Zpět na „Dotazy na autory jednotlivých konkrétních statusů“