Komunikace s úřady

Tento prostor slouží k zakládání a řešení jednotlivých incidentů spadajících pod Ostravu Porubu.

Moderátor: Martin Mojmír

Odpovědět
David Ponížil
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel

Příspěvek od David Ponížil »

Dotázali jsme se, jestli má město v úmyslu zlepšení v oblasti odpadového hospodářství. Odpověděl pan P. Janků.

"Pokud jde o pořádek ve městě, tak ten je v naší kompetenci. Jako vedoucí odboru technických služeb a zeleně mohu zodpovědně říci, že naši pracovníci dělají maximum pro to, aby město bylo čisté a uklizené. V pracovních dnech jsou v terénu denně technické čety, které podle plánu sbírají odpad z veřejného prostoru. Rovněž jezdí naši pracovníci ke kontejnerům, u kterých se objeví nepořádek a uklízejí ho. V našich silách není, abychom měli u každého kontejneru a odpadkového koše permanentní hlídku. Problémová místa monitorujeme na denní bázi, ale v jiných lokalitách jsme odkázáni na upozornění občanů, za což jim děkujeme. V informační rovině se snažíme provádět osvětové akce ohledně problematiky nelegálních skládek, které publikujeme v radničním zpravodaji PRIO a TV POLAR. I v tomto případě platí, že svádíme nekonečný boj s jednotlivci, kteří nepořádek dělají a opravdu si vážíme každého podnětu od zodpovědných občanů, kteří jsou naše prodloužené oči." P. Janků

Jméno: Pavel JANKŮ
Funkce v komisi: člen
Telefon práce: 599 480 340
Adresa práce: Úřad MO Poruba, Klimkovická 55/28, 708 56 Ostrava-Poruba
Funkce na pracovišti: vedoucí odboru technických služeb a zeleně
Mobil-veřejný: 607 043 128
E-mail: pjanku@moporuba.cz

----

http://www.zmapujto.cz/map/issue/167280 ... 7nTch1W5H4

V této věci jsem již kontaktoval Městský obvod Poruba a od vedoucího odboru technických služeb a zeleně došla odpověď:

Vážený pane Ponížile,
Děkuji za Váš podnět k pořádku městského obvodu. Vážíme si všech podnětů od občanů, kteří nejsou lhostejní k tomu, co se v našem obvodu děje.
O situaci s bezdomovci a problémovými spoluobčany víme a velmi intenzivně ji vnímáme. V tomto bodě jsme odkázaní zejména na zákroky městské police, která má řešení ve své kompetenci a reaguje jak na naše podněty, tak i podněty občanů. Nespoléháme se jen na městskou policii, ale děláme i aktivní opatření v problémových lokalitách v rámci legislativy. Je to ale nekonečný boj, protože tito lidé z našeho města nezmizí, jen se přesunou jinde. V každém případě platí to, že tato problematika spadá pod městskou policii, jejímž zřizovatelem není MO Poruba, ale Magistrát města Ostravy.
Pokud jde o pořádek ve městě, tak ten je v naší kompetenci. Jako vedoucí odboru technických služeb a zeleně mohu zodpovědně říci, že naši pracovníci dělají maximum pro to, aby město bylo čisté a uklizené. V pracovních dnech jsou v terénu denně technické čety, které podle plánu sbírají odpad z veřejného prostoru. Rovněž jezdí naši pracovníci ke kontejnerům, u kterých se objeví nepořádek a uklízejí ho. V našich silách není, abychom měli u každého kontejneru a odpadkového koše permanentní hlídku. Problémová místa monitorujeme na denní bázi, ale v jiných lokalitách jsme odkázáni na upozornění občanů, za což jim děkujeme. V informační rovině se snažíme provádět osvětové akce ohledně problematiky nelegálních skládek, které publikujeme v radničním zpravodaji PRIO a TV POLAR. I v tomto případě platí, že svádíme nekonečný boj s jednotlivci, kteří nepořádek dělají a opravdu si vážíme každého podnětu od zodpovědných občanů, kteří jsou naše prodloužené oči.
Tolik v obecné rovině a nyní konkrétně. Z Vaší fotodokumentace vidím, že se dlouhodobě o situaci v MO Poruba zajímáte. Podle data pořízení fotografií jde o tři časové úseky. Nejpočetnější jsou nejstarší fotografie z víkendu 9.-10. 5.2020. Tedy z víkendu, kdy vláda poprvé uvolnila krizové opatření přijatá v souvislosti s koronavirem. Lidé poprvé po několika týdnech nucené izolace mohli vyjít do ulic, mohli si koupit občerstvení z „prodejních oken“ a protože bylo pěkné počasí využili laviček na hlavní třídě. Protože o tomto konkrétním víkendu mohli provozovatelé restaurací a občerstvení prodávat jen do kelímků a plastových balení, odpadkové koše nebyli sto odpadky pobrat. Osobně jsem v neděli 10.5.2020 v odpoledních hodinách projížděl Hlavní třídou na kole a viděl jsem situaci, kterou jste nafotil. Na druhý den ráno v 6:30 jsem informoval vedoucího oddělení technických služeb o takto mimořádně vzniklé situaci a ihned proběhl úklid. Rovněž jsme přijali interní opatření, aby další víkendy monitorovali situaci naši pracovníci a v případě potřeby udělali mimořádný víkendový svoz odpadu. Po dalších vládních uvolněních to již nebylo třeba, protože spotřeba plastových obalů díky otevřeným zahrádkám rapidně klesla. Tolik k fotografiím, na kterých se všude povalují plastové obaly, zejména u odpadkových košů. Byla to z mého pohledu mimořádná událost.
Další fotografie dokumentují situaci, kterou jsem již popsal ve druhém odstavci. Nezodpovědní občané nezavezou nadměrný odpad do sběrného dvora, ale bez zábran jej vyhodí u kontejnerů, které na to nejsou určeny. Případně vybírači popelnic vyházejí z kontejnerů odpadky na zem. A to jsou situace, kdy jsme vděčni za podněty občanů a na základě jejich upozornění posíláme pracovníky, aby nepořádek uklidily. Bohužel, MO Poruba takto vynakládá prostředky, které by jinak mohlo použít smysluplněji ve prospěch obyvatel obvodu.
S pozdravem
Pavel Janků
odbor technických služeb a zeleně
vedoucí odboru
Statutární město Ostrava
Úřad městského obvodu Poruba
Klimkovická 55/28, 708 56 Ostrava-Poruba
T +420 599 480 340
M +420 607 043 128
E pjanku@moporuba.cz
W poruba.ostrava.cz
----
Email je ze dne 11. června. Jak můžeme na zveřejněných hlášeních vidět, určitě se nejednalo o výjimečnou situaci vlivem "prodlouženého víkendu", naopak. V posledních týdnech se v areálu DK Poklad uskutečňují koncerty a návštěvníci se samozřejmě dojdou občerstvit do nedalekých kebabáren.
Množství takto vyprodukovaného odpadu je stále větší, ale více odpadkových košů nepřibývá. O tom, že v těchto dnech je ještě více ztíženo obyvatelům parkovat u svých domů, nemá smysl mluvit...
Zvykejme si tedy na stále větší bordel.


Jak můžeme vidět i z dalších hlášení, nejedná se o výjimečnou situaci, ale o pravidelný a trvalý stav.

http://www.zmapujto.cz/map/issue/170925 ... O6HuqU_a6s

http://www.zmapujto.cz/map/issue/171967 ... Zzw6nlWvrs

http://www.zmapujto.cz/map/issue/171966 ... mAMYzZ9FsY

http://www.zmapujto.cz/map/issue/172018 ... mMLgxiOeoE

Tak co myslíte? opravdu je to pouze výjimečně?

----

Pan Janků se odmlčel a my jsme museli kontaktovat rovnou magistrát města Ostravy. Komunikace je v tomto příspěvku:

https://www.facebook.com/groups/zacisto ... 414886434/

Obrázek

Obrázek
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Odkazy na obrázky přestaly fungovat. O jaké šlo servery? Nemohl je někdo vymazat? Jinak co se dívám do odkazů ZmapujTo.cz, tak samotní ZmapujTo.cz nahlášení stornovali a navíc bez uvedení důvodů. Říkám si, k čemu taková služba v tom případě je, když ani nejsou schopní nebo ochotní se rozepsat.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
David Ponížil
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel

Příspěvek od David Ponížil »

Tvoje odpověď mi utekla... Upřímně už nevím... Ale myslím, že to byly obrázky z příspěvku na který odkazuji, takže to až tak nevadí... Každopádně je to divné...
Odpovědět

Zpět na „Za čistou Ostravu Porubu - incidenty“