Simulace života budoucnosti

Etické a morální hodnoty; rozhodovací procesy; společenské, (a)politické a právní předchozí, současné a event. budoucíí socio-ekonomické modely, resp. organizace společnosti - východiska, řešení a možné alternativy.
Tato podkategorie slouží názorovým diskusím libovolného charakteru - nemusí být striktně moderována.
Zamčeno
Michal Mauser
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel
Uživatelský avatar

Příspěvek od Michal Mauser »

Je potřeba lidem ukázat budoucnost. Venus projekt kdysi hledal zaměstnance na tvorbu počítačové hry, ale pokud vím, tak se nic nerýsuje. Moje představa je, že by mělo jít o ukázku "běžného" života v budoucnosti. Nemyslím si, že to musí být nutně vizuální.

Mohlo by jít i trochu o hru, kde se bude hráč činnostmi zlepšovat, provádět skupinový výzkum s ostatními, žít život tak, aby maximalizoval svůj potenciál. Spolupráce se bude odměňovat, ale nebude snadné ji dosáhnout. Například budou muset hráči plánovat na stejný čas a provádět stejnou činnost, aby dostali výhodu. Jak se domluví už bude na nich. Doufejme, že to bude i trochu výchovné.

V pokročilejší fázi by mohla začít i nějaká fiktivní ekonomika, kterou se hráč nebude muset zabývat, ale pokud bude chtít, tak bude moci mechanismy prozkoumat a něco se o algoritmech RBE dozvědět, ale opět to bude vyžadovat nějakou snahu.

Pokud to nikdo nezačne dříve, než získám nějaké lepší zkušenosti s programováním, tak se do toho pustím možná sám.

Trochu podobný projekt by mohl být Eco.
Zamčeno

Zpět na „Hodnoty a společenské systémy“