Proč neodpovídám(e) na Facebooku na příspěvky?

Než do fóra vložíte první příspěvek, přečtete si informace o jeho provozovateli a přijmete za vlastní zdejší (N)etiketu. Kromě uvedeného zde naleznete rovněž novinky a prostor pro věcné dotazy a/nebo připomínky.
Pravidla fóra
Než cokoli napíšete, prosíme, prostudujte si zdejší stručnou (N)etiketu (přímý odkaz ZDE), na jejíž neznalost nebude brán při případném řešení problému zřetel. Děkujeme. Tým fóra ETIQ.CZ, z.s.
Zamčeno
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Facebook se sociální sítí pouze nazývá. Ve skutečnosti jde o síť reklamě-obchodní jejího zakladatele a provozovatele Marka Zuckerberga a těch, kteří mu tuto síť provozovat umožňují. Na společnost Meta (Facebook) se, jelikož tato není provozována státem a teprve ne státem českým, nevztahují, jak se mylně řada lidí neznalých základních zákonných ustanovení domnívá, ústavní práva a zejména ne ta práva na svobodné sdělování názorů a vyjadřování. Ne, na „sociální” síti Facebook právo na názor nemáte, nemáte ani právo na Facebook cokoli psát a teprve ne se místním příkazům, zákazům, blokacím apod. jakkoli právně nebo jinak bránit či domáhat. Na Facebooku, jak je lidem od počátku jejího vzniku známo, vládne cenzura; je rozhodováno o tom, co na ní je, nebo není, jejími provozovateli a správci. A vy s tím zkrátka nemůžete a také ne(u)děláte vůbec nic.

To jsou hlavní důvody, proč na Facebooku ostatním uživatelům od jisté doby odpovídáme pouze sporadicky a když už, tak spíše tam, kde nám nezáleží na tom, zda bude daná diskuze zachována. Na čem nám záleží, to kopírujeme do našeho fóra, nad kterým máme zase my kontrolu. Pokud se nás chcete na něco zeptat, anebo byste rádi obdrželi od nás na něco odpověď, je proto potřeba zeptat se nás ve fóru, a to konkrétně pod jednotlivým každým konkrétním příspěvkem / tématem. Do tohoto fóra se stačí zaregistrovat a poté po přihlášení prostřednictvím tlačítka Odpovědět reagovat.

A v neposlední řadě také samozřejmě jde o to, že ačkoli příspěvky píšeme do mnoha různých skupin a stránek Facebooku, není v našich silách pečlivě všechny sledovat a stíhat ve všech reagovat nehledě na to, že se mnohé může zbytečně opakovat. Čili tím dalším důvodem je centralizace a tedy přehlednost konverzace, tu jsme schopni zajistit pouze zde ve fóru. Tak tomu je a bude, přičemž děkujeme za pochopení.

Za iniciativu ETIQ.CZ, z.s.
Martin Mojmír Böhm
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Zamčeno

Zpět na „Provozovatel, (n)etiketa, novinky, dotazy a připomínky“