Síla sdílení - je toto třetí průmyslová revoluce?

Koncept Ekonomiky založené na přírodních zákonech a zdrojích (Natural Law/Resource-Based economy, NL/RBE) včetně Projektu Venus a jeho Ekonomiky založené na zdrojích (Resource-Based economy, RBE).
Tato podkategorie slouží názorovým diskusím libovolného charakteru - nemusí být striktně moderována.
Zamčeno
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Mnozí teprve začínají tušit holé obrysy nového ekonomického systému vstupujícího na světovou scénu. Jedná se o první nový ekonomický systém objevující se od nástupu kapitalismu a jeho protistrany socialismu na počátku 19. století. Je to významná historická událost s dlouhodobými důsledky pro každého z nás. Tento ekonomický systém je o vzájemné spolupráci a sdílení. Racionální, bezpečný, nevyhnutelný.
paja
Diskuzní troll
Diskuzní troll

Příspěvek od paja »

K IoT jsou také zajímavé myšlenky:

S výhodami však přicházejí i nevýhody: propojená zařízení lze odkudkoli ovládat, ale i napadat. A rostoucí míra kontroly přináší další omezení soukromí. Ti, kteří chtějí na konceptu internetu věcí vydělat, však hovoří o nárůstu efektivity, produktivity i bezpečnosti. - tedy zase chce někdo vydělat - ale je to logické. Tato technologie jako i všechny ostatní jsou vytvářeny pro zisk a nikoliv pro blaho lidí. Tedy lidé, kteří tyto technologie vymýšlejí, jaksi zapomínají na "SHARE".

Myšlenka internetu věcí s sebou přináší obrovskou obchodní příležitost. Jak podotýká David Blaauw, ředitel vývojové laboratoře na Michiganské univerzitě, každá doba přináší nový typ informačních technologií, který vygeneruje vyšší obrat než předchozí vlna či generace. Tedy zase nějak uniká směr ke společnosti bez peněz. Totiž vše - tedy i IoT - je tu hlavně o penězích a sdílení jde asi stranou.

Protože u technologií Wi-Fi, ZigBee Bluetooth se používá rádiový přenos bude ohroženo zdraví lidí. Již se ví, že tam problém je ale nikdo to nechce řešit. S nárůstem IoT bude tento problém asi zajímat více lidí. Z důvodu vzájemného rušení se bude muset navyšovat výstupní výkon zařízení.

Vše spěje k jedinému - IoU - "Internet of Universe"

Je zajímavé, že Jeremy Rifkin tvrdí, že kapitalizmus nezanikne - že by si nechával zadní vrátka ?

Jinak všechny zdroje el. energie - solární, větrná a pod. musí fungovat v elektrické soustavě, kde musí být velký a stabilní ( kmitočet 50/60 Hz) generátor, který síť udrží stabilní. O tom se asi takticky ani nemluví. A kdo bude tento generátor sdílet ?
proud
Řadový diskutér
Řadový diskutér

Příspěvek od proud »

Jinak všechny zdroje el. energie - solární, větrná a pod. .....jsou podle me takovy "naplasticky-oblbovatka" pro lid obycejny.To nejsou plnohodnotny zdroje,nikdy nebyly a ani nebudou,staly se z nich zas jen pasticky na penize vychcankum delicim se o zisk s "mocnejma" ktery jim to prikrejvaj!! Budoucnost je spis ve studeny fuzi,ale vubec nejspis v nauceni se odebirat energii vsude okolo nas,kde ji je nevycerpatelne,netreba ji vyrabet,nosit drivi do lesa!
proud, Teprve az pokacite posledni strom , az otravite posledni reku,
az ulovite posledni rybu , teprve tehdy prijdete na to,
ze penize se nedaji jist...poselstvi
paja
Diskuzní troll
Diskuzní troll

Příspěvek od paja »

Jeremy Rifkin si za přednášky účtuje velké peníze, třeba i 15 tisíc USD, Tady se nějak jeho sdílení úplně vytratilo.
radekc
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od radekc »

ANO, je to revoluce, kterou si lidstvo zaslouží..bez výhrad :) je jedno o jaké druhy volných energií nebo jejich synergie půjde..podstatná je podstata.. vše je pouze otázka času a formy.. Vivat ShareAge .)
paja
Diskuzní troll
Diskuzní troll

Příspěvek od paja »

A potřebují lidé k tomu Jeremy Rifkina a TZM ? Vždyť i TZM tvrdí, že lidé musí sami něco změnit a proč tedy mají tu být nějaké autority ? Proč si mají lidé číst příručku TZM a dívat se na filmy ? Proč se jim musí podsouvat nějaký návod, když musí sami ? Tady něco nehraje !
Zamčeno

Zpět na „Ekonomika založená na zdrojích“