[Bleskovka] Nový mobilní tarif určený pro seniory se v T-Mobile neohřál ani měsíc

Tento prostor slouží výhradně k pokládání věcných dotazů; pro diskuze použijte prostor k tomu určený níže.

Moderátor: Martin Mojmír

Pravidla fóra
Než cokoli napíšete, prosíme, prostudujte si zdejší stručnou (N)etiketu (přímý odkaz ZDE), na jejíž neznalost nebude brán při případném řešení problému zřetel. Děkujeme. Tým fóra ETIQ.CZ, z.s.
Odpovědět
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Se zahájením vynucené zdražující retarifikace T-Mobilem, nemající mimochodem v České republice obdoby, jsme se dočkali, i a možná právě po naší dlouholeté kritice, konečně alespoň mobilního tarifu pro seniory obsahujícího kromě neomezeného volání a SMS také 1 GB dat neomezovanou rychlostí s následnou možností využití balíčku Pořád online umožňujícího surfování rychlostí sice výrazně sníženou, ale na základní použití internetu v podobě dohledání spojů, využívání messengerů, GPS, webového prohlížeče apod. víceméně dostatečnou. No jo, jenže to jen na necelý měsíc. T-Mobile tento tarif totiž dnes po několika peripetiích s jeho objednáváním definitivně zrušil. Nejde objednat přes web, přes operátora, prodejnu, no prostě nijak.
 
Obrázek
 
Tedy nejprve od startu retarifikace 5.10.2022 bylo možné mobilní tarif Senior 1 GB Plus objednat jakýmkoli běžným způsobem. Po cca 14 dnech došlo ke změně, kdy byla najednou nutná s občanským průkazem návštěva seniora na prodejně a dnes... dnes už není možné tarif objednat vůbec.

Tak ona to byla jen otázka času. Ono když se tarif Senior 1 GB Plus s cenou 255 Kč měsíčně objevil, takřka okamžitě začal hon na rodná čísla seniorů, která se mimochodem dají generovat, stejně tak jako jakákoli jiná rodná čísla, na internetu... Ruku na srdce, kdo by nebral neomezené volání, SMS a v podstatě i internet (ehm) za dvěstěpade bez „práce”? Přeci jen dost lidí internet v mobilu využívat nepotřebuje. Nastalá změna spočívající v nutnosti návštěvy prodejny se seniorem sice zabránila generování čísel na internetu, už ale nezastavila využívání reálných seniorů, kterých zkrátka bylo pořád moc.

Ani ne za měsíc od vydání nového mobilního tarifu pro seniory Senior 1 GB Plus solidarita se seniory u T-Mobile opět končí, načež jedeme nadále ve starých kolejích. Senioři strouhají, nemají opět zastání, budou platit plné ceny, zatímco mladší a dravější uživatelé si zajistí oproti těmto slevu 50 i více procent. Handicapovaní jakbysmet. Seniorským tarifem mírně oslabený pojem digitální diskriminace tak opět nabral na plné síle aneb jsme tam, kde jsme byli.
----

# Zdroj pro vnitřní užití ETIQ.CZ, z.s.
Odpovědět

Zpět na „Otázky & odpovědi k jednotlivým publikovaným článkům“